Jaki napęd do bram przesuwnych? Dlaczego warto zainwestować w automatykę do bram?

Jaki napęd do bram przesuwnych? Dlaczego warto zainwestować w automatykę do bram?

Brama ręczna może być stosowana w przypadku rzadkiego otwierania i ciężaru nieprzekraczającego 150 kg. Jednak już wjazd do przydomowej posesji to minimum 6 cykli otwierania dziennie – 1 cykl to otwarcie i zamknięcie. Na osiedlach i wjazdach do obiektów przemysłowych to przynajmniej 100 cykli. Jaki napęd do bram przesuwnych będzie najlepszy? Ten artykuł ma na celu przybliżenie inwestorowi zalet systemów SLIDING zarówno w wersji Sliding-300/800 oraz Sliding-500-24V przeznaczonych dla domu, jak i w wersji Sliding-1300/2100 dedykowanej także celom przemysłowym.

Dla optymalizacji i wygody użytkowania zanim dokona się wyboru automatyki bramowej należy dokładnie przeanalizować kilka czynników, m.in. miejsce usytuowania bramy. W obszarze przesuwania bramy przykładowo nie może znajdować się furtka, bo będzie to stwarzać problemy w komunikacji, należy pamiętać również o tym, że najwygodniej wjeżdża się z ulicy pod kątem prostym.

Rozważając zakup i instalację tego typu urządzeń warto wziąć pod uwagę nie tylko masę i intensywność użytkowania bramy, ale także napięcie zasilania oraz cenę samego modułu.

Jak działa automatyka do bram przesuwnych?

W bramach przesuwnych są używane specjalne mechanizmy składające się z przytwierdzanej do skrzydła zębatej listwy. Skrzydło może się swobodnie przemieszczać na swoich prowadnicach dzięki obrotom silnika elektrycznego i przesuwającej listwę zębatki.

W ofercie firmy DoorHan znajdują się napędy do bram przesuwnych z serii SLIDING w których wykorzystano najnowsze rozwiązania techniczne również w tym zakresie. Dla napędów SLIDING 300/800 to listwa zębata RACK-8 (8mm grubości) dla 1300/2100 DHRACK (12mm) grubości. Istnieje możliwość spawania listwy zębatej do bramy, a w przypadku, gdy brama jest ocynkowana DoorHan oferuje specjalny system mocowania za pomocą przykręcanego C-profilu 24890/M oraz uchwytów DH24615-1 dla tulei dystansowych.

Napędy do bramy przesuwnej godne polecenia

Napęd elektromechaniczny SLIDING-1300 i SLIDING-2100 charakteryzują się ergonomiczną obudową, która podzielona jest na kilka sekcji oddzielającej silnik od jednostki sterującej. Wykorzystanie w nich nowoczesnych materiałów gwarantuje zwiększoną wymianę ciepła części mechanicznych, niezawodną pracę i wytrzymałość także plastikowych części korpusu.

Napędy odporne na wszystko

Motoreduktor Sliding-300/800 zanurzony jest w płynnym smarze, a w przypadku Sliding-1300/2100 jest to kąpiel olejowa. Taki zabieg techniczny pozwala podnieść wytrzymałość i osiągnąć zdolność do pracy nawet w warunkach -40 stopni Celsjusza.

Nowoczesny sterownik o wielu możliwościach

Wszystkie napędy SLIDING wyposażono w sterownik PCB-SL, który wspiera pracę w szerokim zakresie napięcia wejściowego, co umożliwia użytkowanie napędu w miejscach o niestabilnej elektryfikacji np. na odległych terenach wiejskich. Sterownik ten oferuje duże możliwość, m.in.: uruchomienia funkcji furtki (otwarcie na ok 1m) za pomocą specjalnego styku PED, do którego można podpiąć dodatkowy moduł radiowy DHRE-1. Poza tym płytka wyposażona jest w przełączniki DIP do sterowania dodatkowymi funkcjami napędu, takimi jak: spowalnianie przed wyłącznikami krańcowymi, blokowanie odbioru poleceń podczas ruchu bramy (pełne cykle), wybór kierunku obrotów silnika (w zależności od strony montażu napędu). A to nie wszystko. Istnieje również możliwość ustawienia pracy „Krok po kroku” (SBS) lub osobno – otwórz zamknij na osobnych zaciskach (Start, PED). Trzy potencjometry umieszczone na płycie umożliwiają: regulację czasu cofania po zadziałaniu wyłącznika krańcowego, czas auto zamykania, regulacja siły pociągowej.

Dodatkowe akcesoria, to jeszcze więcej funkcjonalności

PCB-SL umożliwia też podłączenie dodatkowych urządzeń i akcesoriów. Do wyboru według upodobań i potrzeb pozostają: lampka sygnalizacyjna DOORHAN LAMP lub LAMP-PRO, syrena sygnalizacyjna DOORHAN SIRENA, fotokomórki bezpieczeństwa DOORHAN PHOTOCELL-N, przełącznik kluczykowy KEYSWITCH-N, panele kodowe KEYCODE (konstrukcja antywandalowa) i KEYPAD (bezprzewodowa). Zastosować można też: grzejnik uniwersalny DOORHAN HEATER, moduł otwierania bramy z telefonu GSM DOORHAN, moduł otwierania drzwi przez Wi-Fi DOORHAN SMARTCONTROL-2.

Karta radiowa w napędzie bramy

Centrala posiada wbudowaną kartę radiową obsługującą częstotliwość 433,92 MHz i umożliwia przechowywanie w pamięci do 60 pilotów nadajników oraz kolorowe zaciski ułatwiające okablowanie

Jaki napęd do bram przesuwnych będzie najlepszy?

Taki który wyposażono w nowoczesne i zoptymalizowane pod względem technicznym rozwiązania.

Funkcjonalność przedstawionych wyżej systemów SLIDING od firmy DoorHan jest bardzo szeroka, jednak to co istotne z punktu widzenia inwestora, przy całej swojej złożoności i zaawansowaniu technologicznemu urządzenia te pozostają proste w instalacji i obsłudze.

 [psj_products category_ids="42" order_by="price"]