Jak dbać o rolety zewnętrzne i bramy rolowane zimą?

Jak dbać o rolety zewnętrzne i bramy rolowane zimą?

Wraz z nadejściem chłodów, zwłaszcza w obszarach o ekstremalnych temperaturach i obfitych opadach, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację systemów roletowych (rolowanych, bram rolowanych).

Aby uniknąć pęknięcia, zaleca się, aby przed podniesieniem rolety oczyścić ją ze śniegu i lodu, lekko uderzając ją miękkim przedmiotem po stronie zewnętrznej lub wewnętrznej. Aby zapobiec uszkodzeniu i ugięciu skrzyni, należy usuwać śnieg ze skrzyni, gdy pokrywa śnieżna wzrośnie do 20-30 mm.


Aby zapewnić sprawność i bezpieczną eksploatację rolet i bram rolowanych, zaleca się przeprowadzanie ich przeglądu technicznego i konserwacji co najmniej dwa razy w roku. Jeśli produkt jest eksploatowany w szczególnych warunkach (długotrwałe wysokie lub niskie temperatury, zwiększone zapylenie itp.), to co najmniej dwa razy w ciągu roku.

Aby utrzymać wydajność produktu i przedłużyć jego żywotność, musisz przestrzegać kilku prostych zasad:

  • regularnie usuwać kurz, brud i piasek z lameli i prowadnic rolet, ponieważ drobne cząstki zawarte w zanieczyszczeniach prowadzą do uszkodzenia lakieru podczas pracy;
  • zimą oczyścić rolety i bramy rolowane ze śniegu i lodu;
  • usunąć ciała obce (małe kamienie, liście, gałęzie itp.) z płótna, prowadnic i skrzynki. Produkt może być czyszczony miękką szmatką i nieagresywnymi detergentami.

Używanie rolet i bram rolowanych z zabrudzoną tkaniną jest uważane za zaniedbanie. Jeśli w wyniku niedbałego użytkowania dojdzie do uszkodzeń mechanicznych, otarć lub zadrapań, gwarancja na powłokę lakierniczą traci ważność.

Stosując się do naszych zaleceń, będą mogli Państwo przedłużyć żywotność swoich rolet i żaluzji, tak aby wyglądały pięknie i działały niezawodnie.