Systemy przeładunkowe

Systemy przeładunkowe

Tam gdzie konieczne jest maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych
Grupa DoorHan oferuje wszystko, co jest niezbędne do wyposażenia pomieszczeń magazynowych i przemysłowych. Oferowane przez DoorHan wyposażenie to urządzenia mechaniczne i elektrohydrauliczne, które znacznie podnoszą efektywność logistyki oraz ułatwiają procesy załadunku i wyładunku towarów oraz pozwalają na zaoszczędzenie czasu.

Domki przeładunkowe

Domki przeładunkowe przeznaczone są do montażu rampy wyrównawczej i uszczelniacza. Ze względu na fakt, że domki są wyprowadzane z budynku, ich użycie pozwala utrzymać mikroklimat i zaoszczędzić miejsce w obiektach magazynowych, a także chronić ładunek przed czynnikami klimatycznymi. Są one niezbędne w miejscach, w których konieczne jest maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych i istnieją zwiększone wymagania dotyczące reżimu temperaturowego, a także gdzie nie można zaparkować ciężarówek prostopadle do budynku.

Czytaj więcej

Śluzy uszczelniające

Śluzy uszczelniające są instalowane w przypadkach, w których szczególnie ważne jest przestrzeganie reżimu temperaturowego.

Czytaj więcej

Rampy przeładunkowe

Rampy przeładunkowe są najwygodniejszym urządzeniem, które umożliwia organizację miejsc przeładunkowych i zapewnia szybki załadunek i wyładunek towaru. 

Czytaj więcej

Pomosty przeładunkowe

Jeśli w magazynie niemożliwe jest zainstalowanie rampy wyrównawczej, stosuje się składne mechaniczne pomosty przeładunkowe – stałe lub przesuwane. Mosty stałe i przesuwne służą do organizacji miejsc załadunku i rozładunku, montowane są na otwartej rampie, kompensując, w zależności od modelu, różnicę wysokości (do 360 mm) między rampą a karoserią. Mosty są zaprojektowane do interakcji z samochodami, które mają w przybliżeniu taką samą wysokość, która różni się od wysokości pochylni.

Czytaj więcej

Podnośniki nożycowe

Nowoczesne hydrauliczne podnośniki nożycowe są wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłowych jak i domowych, zapewniając podnoszenie i opuszczanie ładunków na różnych poziomach. Korzystanie z podnośników nożycowych umożliwia pionowe transfery, tak szybko jak to możliwe. Podnośniki nożycowe są niezawodne i łatwe w utrzymaniu. Podnośnik nożycowy jest stałym urządzeniem podnoszącym przeznaczonym dla poruszających się obiektów pomagającym w organizacji ruchu towarowego pomiędzy różnymi poziomami terenu. Podnośniki nożycowe mogą być wykorzystywane do podnoszenia / opuszczania zaparkowanego pojazdu na linii produkcyjnej, podawania materiałów na wysokość podajników, a także jest alternatywą dla podnoszenia towarów w pomieszczeniu. Może być wykorzystywany zamiast rampy w celu załadunku / rozładunku ciężarówek.

Czytaj więcej

Mobilne rampy przeładunkowe

Mobilne rampy DoorHan zaprojektowane, aby zapewnić dostęp wózka widłowego z ziemi do karoserii. Nie wymagają specjalnego przygotowania do startu, pozwalając na przeprowadzanie operacji załadunku i rozładunku bez odwoływania się do budowy stacjonarnej rampy. Wszystkie rampy mają podobną zasadę działania. Rampa jest podnoszona przez mechaniczny lub hydrauliczny napęd wyposażony w system bezpieczeństwa i przenoszony przez ciężarówkę do samochodu. Rampa z podporą na nadwoziu spada na korpus, rampa z własnymi wspornikami jest zamontowana na podporach. Po zakończeniu pracy rampa jest podnoszona i transportowana do miejsca składowania za pomocą ładowarki.

Czytaj więcej