Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe

Tam gdzie liczy się mikroklimat obiektu

Bramy przemysłowe DoorHan to innowacyjne i solidne produkty dopasowane do potrzeb biznesu i przemysłu. Szeroki wybór bram przemysłowych o różnym zastosowaniu i właściwościach, oferuje możliwości dopasowania typu bramy w zależności od wymogów miejsca przeznaczenia. Bramy przemysłowe jako jedne z elemntów utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie, usprawniają logistykę i zwiększają poziom bezpieczeństwa.

Bramy przemysłowe są wykorzystywane w obiektach przemysłowych do różnych celów. Mogą to być place budowy, magazyny, obiekty handlowe, hangary, myjnie samochodowe itp. Lista obiektów przemysłowych, w których stosowane są bramy przemysłowe, jest nieograniczona.

Na zewnątrz, bramy przemysłowe są podobne do zwykłych modeli domowych, ale ich cykl pracy (zamykanie/otwieranie) jest znacznie dłuższe. Bramy przemysłowe zaprojektowane są tak, aby pokryć większe otwory.

Charakterystyka bram przemysłowych (w porównaniu z bramami tradycyjnymi)

 • Wizualnie bramy przemysłowe są szersze i masywniejsze niż bramy domowe. Mogą być montowane w ogromnych otworach i muszą wytrzymać znaczące skutki mechaniczne i fizyczne.
 • Bramy przemysłowe mają boczny napęd elektryczny (większość modeli). Bramy domowe są sterowane przez elektryczny napęd podsufitowy, który jest kilkadziesiąt razy słabszy od bocznego. Bramy przemysłowe mogą wykonywać do setek cykli dziennie, co jest całkowicie poza mocą modeli domowych.
 • Bramy przemysłowe muszą spełniać wyższe i bardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i eksploatacji.
 • Niektóre modele bram mogą być uzupełnione o drzwi przejściowe i okna oraz system automatyki. Wzornictwo (kolor, faktura materiału) bram przemysłowych zależy od życzeń klienta.

Przykładowe zastosowania bram przemysłowych

 • bramy do hal przemysłowych,
 • bramy przemysłowe dla centrów logistycznych,
 • gospodarstwa rolne,
 • bramy przmysłowe do podziemnych garaży,
 • garaże dla samochodów ciężarowych,
 • bramy przemysłowe do magazynów,
 • bramy do hal sportowych,
 • bramy serwisowe dla warsztatów samochodowych,
 • inne budynki komercyjne

Rodzaje bram przemysłowych

Bramy przemysłowe segmentowe

Bramy przemysłowe segmentowe są instalowane na terenie otworów w budynkach przemysłowych, magazynach, sklepach, terminalach i innych obiektach przemysłowych, gdzie muszą spełnić znacznie bardziej rygorystyczne wymagania niż bramy garażowe. Ponieważ bramy przemysłowe są eksploatowane z dużą intensywnością, aby zapewnić długotrwałą pracę bez uszkodzeń, mają zwiększoną wytrzymałość dzięki wzmocnionej konstrukcji. 

Czytaj więcej

Bramy przemysłowe rolowane

Bramy przemysłowe rolowane są stosowane do ochrony otworów przed włamaniem i niekorzystnych warunków pogodowych, aby stworzyć komfort w pomieszczeniach poprzez zwiększenie ciepła i izolacji akustycznej.

Czytaj więcej

Bramy przemysłowe elastyczne

Bramy przemysłowe elastyczne przeznaczone są do izolacji i zachowania mikroklimatu pomieszczeń w obiektach przemysłowych, magazynowych, handlowych i innych.

Czytaj więcej

Bramy przemysłowe harmonijkowe

Bramy przemysłowe harmonijkowe są przeznaczone do montażu w pomieszczeniach przeznaczonych do zastosowań przemysłowych, gdzie konieczne jest zablokowanie otworów dużych wielkości: w kompleksach magazynowych i garażowych, w zajezdni transportowej, hangarach do samoloty, salony samochodowe itp.

Czytaj więcej

Bramy przemysłowe przesuwne

Bramy przemysłowe przesuwne są przeznaczone do montażu w pomieszczeniach przemysłowych, gdzie konieczne jest zablokowanie dużych otworów: w kompleksach magazynowych i garażowych, w składach transportowych, hangarach dla samolotów, salonach, itp.

Czytaj więcej