Pomosty przeładunkowe

Pomosty przeładunkowe

Tam gdzie potrzebny jest szybki załadunek i wyładunek towaru
Jeśli w magazynie niemożliwe jest zainstalowanie rampy przeładunkowej, stosuje się składne mechaniczne pomosty przeładunkowe – stacjonarne lub przesuwane. Ręczne mostki przeładunkowe przeznaczone są do połączenia posadzki samochodu dostawczego z rampą betonową magazynu. Pomosty załadunkowe, ułatwią pracę podczas rozładunku i załadunku. Dzięki pomostom sprężynowym, można w wygodny i bezpieczny sposób transportować towary z samochodu do magazynu za pomocą wózków widłowych.

Korzyści

Optymalizacja procedur roboczych

Pomosty przeładunkowe umożliwiają wózkom widłowym szybki i bezproblemowy załadunek/rozładunek samochodów ciężarowych.

Szeroki wybór modeli

Szeroka oferta pomostów przeładunkowych umożliwia wybór najkorzystniejszego rozwiązania dla każdej firmy.

Zalety pomostów przeładunkowych

01
Pomosty przeładunkowe stacjonarne i przesuwne mogą być zainstalowane na otwartej rampie.
04
Pomost przeładunkowy przenośny nie wymaga instalacji.
02
Specjalna blokada blokuje pomost przeładunkowy stacjonarny i przesuwny w niepracującej pozycji pionowej.
03
Przesuwny mostek przeładunkowy umożliwia wykonywanie pracy naprzemiennie w kilku miejscach na rampie na skutek ruchu wzdłuż szyny.
05
Specjalne prowadnice wideł wózków widłowych ułatwiają transport pomostu przeładunkowego przenośnego z miejsca na miejsce.
06
Przenośny pomost przeładunkowy może być stosowany z pojazdami, których wysokość jest większa niż poziom rampy.

Pomost przeładunkowy przesuwny

Pomosty przeładunkowe przesuwne serii FTS służą do organizacji miejsc załadunku i rozładunku, montowane są na otwartej rampie, kompensując, w zależności od modelu, różnicę wysokości (do 360 mm) między rampą a karoserią. Mosty są zaprojektowane do interakcji z samochodami, które mają w przybliżeniu taką samą wysokość, która różni się od wysokości pochylni.

Czytaj więcej

Pomost przeładunkowy stacjonarny

Pomosty przeładunkowe stacjonarne serii FT służą do organizacji miejsc załadunku i rozładunku, montowane są na otwartej rampie, kompensując, w zależności od modelu, różnicę wysokości (do 360 mm) między rampą a karoserią. Mosty są zaprojektowane do interakcji z samochodami, które mają w przybliżeniu taką samą wysokość, która różni się od wysokości pochylni.

Czytaj więcej

Pomost przeładunkowy przenośny

Przenośne pomosty przeładunkowe serii MT służą do organizowania operacji ładowania i rozładowywania w przypadku, gdy przepływ produktów nie jest zbyt duży i nie ma potrzeby instalowania stacjonarnego doku. Mosty są przeznaczone do użytku z samochodami, które mają w przybliżeniu taką samą wysokość, która powinna być większa niż poziom rampy. Przenośne pomosty montowane są między rampą a nadwoziem samochodu, kompensując różnicę wysokości do 240 mm. Przenoszenie mostu do niezbędnego miejsca odbywa się za pomocą ładowarki. Przenośne mostki DoorHan spełniają wymagania normy DIN EN1398 i posiadają certyfikaty zgodności.

Czytaj więcej